Nové SUV ŠKODA Kodiaq môže byť vaše už od 21 690 €

Nové SUV ŠKODA Kodiaq môže byť vaše už od 21 690 €

Predstavujeme Vám nový druh SUV

Pripravená vydať sa aj do tých najťažších podmienok – ŠKODA KODIAQ vyžaruje majestátnu silu. Nový dizajn formujú presné a ostré línie, ktoré sú charakteristické pre novú líniu SUV vozidiel značky ŠKODA. Vďaka nim je osobitá, emotívna a nadčasová. Pri pohľade z diaľky aj pri skúmaní detailov vidíte, že dizajn a funkčnosť sú v dokonalej harmónii. KODIAQ predstavuje masívnu krásu, ktorá spája mohutné telo s impozantnými off- road schopnosťami.

ŠKODA KODIAQ štartuje na sume 21 690 € vo výbave Active s motorom 1,4 TSI  s výkonom 92 kW (125 k).
 

>>> ŠKODA Kodiaq CENNÍK

>>> ŠKODA Kodiaq BROŽÚRA


Objednajte si ho v našich showroomoch ŠKODA siete IMPA a buďte medzi prvými!
 

Kontakty >>>

Tešíme sa na vás :-)


>>> Tlačová správa k štartu predaja ŠKODA Kodiaq na Slovensku

>>> ŠKODA KODIAQ obstála v skúške odolnosti - čítajte viac
 

ŠKODA KODIAQ začína SUV ofenzívu značky

Všestranné SUV s patričnými outdoorovými schopnosťami je dlhé 4,70 metrov. Ponúka najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Ďalším nadštandardným prvkom výbavy v tomto segmente je aj voliteľný tretí rad sedadiel. Model KODIAQ symbolizuje všetky silné stránky značky ŠKODA - výrazný dizajn, vysokú funkčnosť a rad Simply Clever prvkov.
 

Funkčnosť vo svojej najkrajšej podobe

ŠKODA KODIAQ na prvý pohľad zaujme širokou, trojrozmerne tvarovanou mriežkou chladiča, ktorá má výrazný a svojbytný charakter. V kombinácii s nízkymi, klinovitými svetlometmi, ktoré prvýkrát využívajú výhradne svetelné zdroje LED, dodáva prvému veľkému SUV značky nezameniteľný vzhľad. Výrazne tvarované sú tiež boky a zadná časť. Plochy dverí sú tvarované atleticky, zadné skupinové svetlá, sériovo osadené svetelnými diódami LED, svietia v tvare písmena C, typickom pre autá značky ŠKODA.

Typická pre automobily ŠKODA je aj mimoriadna ponuka priestoru. So 720 až 2 065 litrami objemu (so sklopenými zadnými sedadlami) ponúka ŠKODA KODIAQ v päťdverovom prevedení najväčší batožinový priestor vo svojej triede. Ako prvý automobil značky bude SUV v ponuke aj v sedemmiestnej verzii. Vďaka pozdĺžne nastaviteľným sedadlám s nastaviteľným sklonom operadiel je možné flexibilne reagovať na rôzne požiadavky na prepravu osôb i nákladu. Ak je auto na želanie vybavené aj sedadlom spolujazdca so sklopným operadlom, umožní prepravu predmetov dlhých až 2,9 metra.

Vyššiu bezpečnosť a komfort zabezpečia najnovšie asistenčné systémy. So systémom Area View, ktorého širokouhlé kamery sa nachádzajú na prednej a zadnej časti auta a v krytoch vonkajších spätných zrkadiel, sa na palubnom monitore zobrazuje niekoľko kombinácií pohľadov z bezprostredného okolia automobilu. Okrem iného tiež virtuálny pohľad na auto z vtáčej perspektívy a 180° zábery z prednej a zadnej časti. Novinkou v portfóliu je tiež asistent pre jazdu s prívesom. Ak ŠKODA KODIAQ ťahá príves, prevezme systém riadenie pri pomalej jazde vzad. Nový asistent pre jazdu dozadu okrem toho auto zabrzdí, ak za ním identifikuje prekážku.

Ďalšou inováciou na palube sú mobilné online služby ŠKODA Connect. Tie sa delia do dvoch kategórií. Služby Infotainment Online zabezpečujú viac informácií a navigáciu v reálnom čase. Care Connect slúži pre vzdialený prístup a asistenciu. Srdcom systému Care Connect je núdzové volanie v prípade nehody. Ak je aktivovaný airbag, automaticky na centrálu núdzových hovorov odchádza takzvaný Emergency Call (e-Call).
 

Rozhovor s Jozefom Kabaňom:
„ŠKODA bude oveľa emocionálnejšia"
 

Pán Kabaň, aký význam má dizajn modelu ŠKODA KODIAQ pre značku?

Jozef Kabaň: ŠKODA KODIAQ je v dvoch aspektoch priekopníkom nasej značky. S našim prvým veľkým SUV, väčším ako Yeti, vstupujeme do nového segmentu. A súčasne je KODIAQ prvým modelom s novým dizajnovým jazykom SUV značky ŠKODA. Tento jazyk je veľmi výrazný, emocionálny a nadčasový.

Čo je zvláštnosťou dizajnového jazyka Vášho veľkého SUV?

Jozef Kabaň: ŠKODA KODIAQ je extrémne všestranná. Je mimoriadne priestranná, pri kompaktných vonkajších rozmeroch ponúka najlepší package vo svojej triede. Okrem toho je tiež robustná a má vysokú priechodnosť terénom. Prináša tiež maximum flexibility a funkčnosti. To sme chceli vizualizovať ako v dizajne exteriéru, tak aj v interiéri. Preto sú pri modeli ŠKODA KODIAQ v súlade forma a funkcia. Kryštalický a výrazný vzhľad navyše podčiarkuje i charakter a silné stránky modelu ŠKODA KODIAQ.

Ako možno spojiť dizajn a funkčnosť?

Jozef Kabaň: Našou ambíciou je skombinovať maximum estetiky s maximálnou funkčnosťou tak, aby sme už nehovorili o rozdielnych kritériách. Hľadáme krásu v jednoduchosti, bez toho, aby sme pritom vypúšťali zo zreteľa funkciu alebo ergonómiu. Dobrý dizajn zatraktívňuje funkčnosť. Táto rovnováha funkčnosti a estetiky robí z nášho modelu ŠKODA KODIAQ niečo zvláštne.

Akú úlohu tu zohráva umenie výroby českého krištáľového skla?

Jozef Kabaň: Každý detail našich modelov rozpráva určitý príbeh, v tom je emocionálna sila našej značky. V prípade kryštalických prvkov modelu ŠKODA KODIAQ sme sa nechali inšpirovať tradičným umením českých sklárov. Línie sú jasné, precízne a ostré. Charakteristická je pre ne efektná hra svetla a tieňa na silno kontúrovaných plochách. Kryštalickú štruktúru nájdete aj v detailoch, ako sú svetlomety alebo dekoračné lišty.

Je vidieť, že ste venovali veľký dôraz detailom, ktorý sa premietol aj do dizajnu interiéru. Čo považujete za najzaujímavejší konštrukčný prvok interiéru automobilu ŠKODA KODIAQ?

Jozef Kabaň: Široké, jasné línie exteriéru pokračujú aj v interiéri. A aj tu kladieme veľký dôraz na harmóniu tvaru a funkcie, na pokoj a jasnosť. Podľa mňa musí automobil dokonale fungovať a pritom vyžarovať estetiku. Interiér má vzbudzovať dôveru a vyžarovať pohodu. Na základe tejto filozofie sme vytvorili atmosféru, ktorá je súčasne elegantná, komfortná a funkčná.