Škoda Kodiaq - Bezpečnosť a konektivita: Široká ponuka moderných asistenčných systémov, premiéra parkovania pomocou aplikácie

/data/images/229511.jpg
07.07.2023
  • Veľké SUV značky Škoda je vybavené mnohými asistenčnými systémami a až deviatimi airbagmi

  • Parkovanie na diaľku bude mať premiéru v tejto modelovej rade v roku 2024

  • Travel Asisst vo verzii 2.5

Druhá generácia modelu Škoda Kodiaq ponúka ešte vyššiu úroveň bezpečnosti. Vylepšené boli tiež niektoré zo série asistenčných systémov - napríklad núdzový asistent a asistent pri jazde v kolóne. V modeli Kodiaq je po prvýkrát k dispozícii nové parkovanie na diaľku, ktoré bude mať premiéru v budúcom roku a umožní diaľkové zaparkovanie vozidla pomocou aplikácie v smartfóne. Vysokú úroveň pasívnej bezpečnosti zabezpečuje až deväť airbagov, ktoré chránia cestujúcich.

Pokročilé asistenčné systémy pre ešte väčšiu bezpečnosť
Druhá generácia Kodiaqu ponúka najmodernejšie prvky aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Cestujúcich chráni až deväť airbagov. Súčasťou štandardnej výbavy sú airbagy vodiča a spolujazdca, bočné airbagy vpredu, dva hlavové airbagy a stredový airbag medzi prednými sedadlami. Bočné airbagy vzadu sú ponúkané na želanie spolu s vylepšenou proaktívnou ochranou cestujúcich a núdzovým asistentom. Akonáhle senzory zaznamenajú núdzové alebo panické brzdenie alebo hrozbu kolízie, vrátane nebezpečenstva nárazu zozadu, proaktívna ochrana cestujúcich automaticky zavrie otvorené okná alebo panoramatickú strechu, zapne varovné svetlá a napne bezpečnostné pásy predných sedadiel.

Núdzový asistent znižuje riziko nehody v prípade, že vodič už nie je schopný ovládať vozidlo, napríklad z dôvodu zdravotnej indispozície. Ak systém takúto situáciu zistí, prevezme riadenie v danom jazdnom pruhu, zapne varovné svetlá a začne brzdiť až do úplného zastavenia.

Súčasťou je na želanie dostupný Travel Asisst 2.5 je asistent pre jazdu v kolóne, ktorý spolu s prediktívnym adaptívnym tempomatom a adaptívnym vedením v jazdnom pruhu pri rýchlosti do 60 km/h rozjazdí, brzdí a otáča vozidlo tak, aby nasledovalo pohyb okolitých vozidiel v dopravnej zápche.
15_covered_skoda_kodiaq_5f6d2069-1920x1281

31_covered_skoda_kodiaq_4e7f773a-1920x1281

Parkovanie na diaľku mimo vozidla
Nový systém parkovania na diaľku bude pre druhú generáciu modelu Kodiaq k dispozícii v roku 2024. Systém slúži k zaparkovaniu a vyparkovaniu vozidla do a z úzkej rady stojacich vozidiel, pričom vodič ovláda vozidlo na diaľku pomocou aplikácie v smartfóne. Vozidlo a smartfón spolu komunikujú prostredníctvom Bluetooth na vzdialenosť až päť metrov. Pohyb vozidla Kodiaq dopredu alebo dozadu v priamom smere je možné na diaľku ovládať pomocou smartfónu. Počas parkovania na diaľku dokáže systém rozpoznať blížiace sa objekty a chodcov a automaticky zabrániť kolízii s nimi.
07_covered_skoda_kodiaq_5e698f57-1920x1281

17_covered_skoda_kodiaq_9fcb871b-1920x1281
 
Nastavenie súborov cookies