Nová Škoda Superb - interiér: Priestrannejší, udržateľný a digitálny

/data/images/312193.jpg
04.07.2024
  • Dizajny interiéru: Nové interiéry pre modelový rad Superb
  • Ešte intuitívnejší: Multifunkčné ovládače (Smart Dials) a nová štruktúra menu infotainmentu
  • Udržateľné materiály: Ekologicky činená koža a textílie z recyklovaných materiálov
  • Prepracovaná ergonómia: Prehľadná stredová konzola, voľne stojaca obrazovka infotainmentu s uhlopriečkou až 13" a head-up displej
  • Nová úroveň pohodlia: Dva typy sedadiel vrátane Top ergonomických sedadiel s desiatimi pneumaticky ovládanými masážnymi vankúšmi
Interiér modelu Superb sa vyznačuje veľkorysým priestorom, čistým dizajnom a novou štruktúrou ponuky s dizajnami interiéru. Pozornosť upúta voľne stojaca obrazovka infotainmentu s uhlopriečkou až 13", ktorá sa v modeli Superb objavuje po prvýkrát a intuitívne multifunkčné ovládače (Smart Dials). V modeli je prvýkrát k dispozícii aj head up displej, ktorý dopĺňa 10" virtuálny kokpit. Všetky látky vrátane čalúnenia stropu sú vyrobené z recyklovaných materiálov.

Dva stupne výbavy s rôznymi variantmi interiéru a nová koncepcia stredovej konzoly
Nový Superb je zatiaľ k dispozícii v dvoch stupňoch výbavy, ktoré ponúkajú rôzne dizajny interiéru. Dizajny interiéru dopĺňajú tematicky zostavené balíky a ďalšie možnosti individualizácie. Výbavový stupeň Selection ponúka interiéry Loft, Lounge, Suite čierny a Suite hnedý Cognac. Superb L&K ponúka interiéry L&K čierny a L&K hnedý Cognac s jedinečnými detailmi, ako sú napríklad vyšité nápisy Laurin & Klement. Nová stredová konzola poskytuje cestujúcim viac priestoru, keďže volič prevodovky sa presunul na stĺpik riadenia. Superb je štandardne vybavený novým systémom bezdrôtového nabíjania, ktorý umožňuje rýchle indukčné nabíjanie mobilného telefónu výkonom 15W a telefón počas nabíjania zároveň vetrá pomocou ventilátora.
55_skoda_superb_hatch_interior_4e7e7d84-1920x1280  71_skoda_superb_hatch_lk_b9eeb65f-1920x1280

Nové multifunkčné ovládače (Smart Dials) kombinujú digitálne a manuálne ovládacie prvky
Multifunkčné ovládače Smart Dials majú štruktúrovaný povrch v odtieni Dark Chrome a kombinujú manuálne a digitálne ovládacie prvky pre mimoriadne jednoduché a intuitívne ovládanie. Otáčaním a stláčaním troch ovládačov možno ovládať rôzne funkcie vozidla. Každý z nich má v sebe zabudovaný digitálny farebný displej s priemerom 32 mm. Ľavý a pravý multifunkčný ovládač (pre vodiča a spolujazdca) možno použiť na nastavenie teploty interiéru, vyhrievanie alebo ventiláciu sedadiel. Aktuálna funkcia každého multifunkčného ovládača sa zobrazuje na displeji a funkciu možno zmeniť jeho stlačením. Prostredníctvom prostredného multifunkčného ovládača je možné konfigurovať ovládanie až štyroch z nasledujúcich funkcií: hlasitosť infotainmentu, intenzitu ventilácie, smer prúdenia vzduchu, inteligentnú klimatizáciu, jazdné režimy a priblíženie či oddialenie navigačnej mapy.
skoda_superb_smart_dials_multifunkcny_panel-sk_e7f23a9b (1)

Centrálna obrazovka s uhlopriečkou až 13“ a head-up displej
Centrálny displej infotainmentu je voľne stojaca jednotka s uhlopriečkou 10" alebo 13" v kombinácii s navigačným systémom. Opierka na ruky poskytuje jednoduché a pohodlné ovládanie. Nová štruktúra infotainmentu ponúka tri základné ikony: Domov, Vozidlo a Aplikácie. 10" virtuálny kokpit a centrálny displej infotainmentu majú aktualizovanú grafiku pre ešte intuitívnejšie ovládanie. Prvýkrát je k dispozícii aj head-up displej, ktorý premieta informácie o navigácii, tempomate, rozpoznávaní dopravných značiek a od asistenta udržiavania v jazdnom pruhu priamo do zorného poľa vodiča.
70_skoda_superb_hatch_lk_f131f192-1920x1280  75_skoda_superb_combi_interior_72ced870-1920x1280

Dva typy sedadiel a ekologické materiály
Celkom nový Superb sa dodáva s dvoma typmi predných sedadiel. Všetky látky v modeli Superb obsahujú recyklované materiály. Koža v koňakovej farbe je ekologicky vyčinená pomocou zvyškovej vody z produkcie olív.
tabulka

Zadná lakťová opierka má integrovaný držiak nápojov, od interiéru Lounge umožňuje aj pozdĺžne nastavenie a navyše obsahuje držiak multimediálnych zariadení. Súčasťou interiéru je aj otvor na prepravu dlhých predmetov. Na želanie dodávaný paket Family obsahuje bočné airbagy vzadu, paket na spanie, držiak na tablet na operadlách predných sedadiel a tieniace rolety zadných bočných okien.
56_skoda_superb_hatch_interior_e06be865-1920x1280  72_skoda_superb_hatch_lk_0811b853-1920x1280

Ambientné osvetlenie a osvetlenie priehlbín vonkajších kľučiek vozidla
Ambientné osvetlenie je súčasťou štandardnej výbavy počnúc interiérom Lounge. Ponúka možnosť zvoliť si jednu z desiatich farieb. Na želanie dodávaný City paket ponúka osvetlenie priehlbín vonkajších kľučiek vozidla. Táto funkcia je štandardom pre verziu L&K.
53_skoda_superb_combi_exterior_eccbce7a-1920x1280  54_skoda_superb_combi_exterior_87deb5a6-1920x1280

Skvelý zážitok z počúvania
Celkom nový Superb ponúka na želanie špičkové ozvučenie interiéru s celkovým výkonom 725 W. Audiosystém CANTON pozostáva z dvanástich reproduktorov, jedného centrálneho reproduktora umiestneného v prístrojovej doske pod čelným sklom, subwoofera umiestneného v dojazdovom rezervnom kolese, 16-kanálového zosilňovača a digitálneho ekvalizéra. Audiosystém CANTON je súčasťou výbavového stupňa Laurin & Klement.
62_skoda_superb_hatch_lk_f62b791c-1920x1280  64_skoda_superb_hatch_lk_4eb82cad-1920x1280
 

Ďaľšie správy z blogu

Nastavenie súborov cookies